Co fotit v zimě

Některé fotografické příležitosti trvají jen pár týdnů, ale když je dobře využijete, můžete získat skvělé fotky. Tentokrát se podíváme na zoubek chladnému období bělavé zimy. Příroda spí a energie mnoho není, ale i tak má zimní focení svoje kouzlo. Dáme vám tipy, kde ho můžete nalézt.

DSC_6733_done.jpg
DSC_9916_done.jpg

Inspirujte se! Halloweenské portrétní focení

Halloween je každoročně jedna z fotografických příležitostí, na které se dá nejvíc těšit. Je to nápadité a kreativní období plné kostýmů a okrasných dýní. Ač v naší zemi nemá tahle tradice příliš silné kořeny a neslaví se tolik jako v USA, spousta hlavně mladých lidí toto období velmi prožívá. A proto jsme i my letos dali dohromady jedno čarodějnické focení s koštětem a dýní, inspirované halloweenem.

979_done5.jpg

Tipy na podzimní focení: 

Některé fotografické příležitosti trvají jen pár týdnů, ale když je dobře využijete, můžete získat skvělé fotky. My se podíváme na to, jak tyto příležitosti využít při focení na podzim – ať už jde o magická rána obestřená mlhou, pestrobarevné krajiny nebo focení halloweenských kostýmů, podzim doširoka otevírá dveře vaší kreativitě!

Jak fotit plnoštíhlé: naučte se tvořit krásné plus size portréty

Focení všech lidí je komplexní proces, který je úzce spjatý s psychologií a zahrnuje v sobě komunikaci, empatii a smysl pro krásu. Focení plus size modelů a modelek není výjimkou, spíše naopak. Je důležité vnímat, co je hezké, mít soudnost a uvědomit si, že špatný úsudek bude mít možná větší následky, než si můžeme myslet.

DSC_0041_done.jpg
Photographer
Professional Camera Equipment

Spolupráce fotografa a modelky: na co dát pozor, aby vše klapalo?

Přátelský vztah fotografů a fotografek s modely a modelkami je zcela zásadní pro celý proces focení portrétu. Rozhodně by měl zahrnovat oboustranný respekt a porozumění. Zatímco fotograf by měl respektovat některé požadavky svého modela, měl by zároveň focený chápat, jak správně ctít práci fotografů. Existuje pár základních zásad, které platí jak pro modely, tak i fotografy a v tomto článku se na ně podíváme.

Zlatá hodinka, květiny i koupání: tipy na focení v létě

Každé roční období má jiný fotografický potenciál a vládne jinou silou. Na podzim jsou nádherné barvy, v zimě sníh, na jaře vše kvete a v létě je silná zlatá hodinka. Každý rok jsou určité příležitosti, které trvají často jen pár týdnů, ale když se dobře využijí, můžete získat skvělé fotky a celý rok se tak máte na co těšit. My se podíváme na to, co a jak můžete fotit v létě a jaký má letní focení potenciál.

219_done_wide.jpg

Jak fotit cosplay: základem je dobrý kostým, příprava a inspirace 

Jak fotit kostýmy tak, aby vynikly? Přečtěte si, kde sehnat modely k vašim cosplay portrétům, jak se na focení připravit a na co se zaměřit v jeho průběhu. Vše vám ukáži i na praktické ukázce z jednoho focení. Kostýmy jsou vděčné a fotogenické téma. V článku vám dám pár tipů, jak je fotit co nejlépe.

V tomto článku vás provedeme několika kroky, které by měly pomoci dobře fotit ženy. Jak vyhodnotit jejich silné a slabé stránky, jak jím pomoci pózovat, jaký úhel zvolit nebo jak výsledný portrét retušovat. Na základě názorů samotných modelek jsme pro vás sepsali hrubé shrnutí toho, co mají dámy při focení rády a co jim naopak vadí.

Jak fotit ženy aneb spokojená modelka je základem dobrého portrétu

282_hotovo.jpg

 

Úprava Jarního Portrétu

V tomto článku se podíváme na úpravu barevného jarního portrétu. Projdeme si všechny kroky procesu Vyvolání. Podíváme se hlavně na barevné ladění, práci s pletí, kruhový filtr a jemné posuny v expozici. Zároveň vám v úvodu dáme pár rad, jak pěkný jarní portrét pořídit. Ale kdyby se vám to náhodou zrovna nehodilo, můžete si stáhnout náš RAW a celý postup si vyzkoušet klidně hned!

316_done.jpg

Comic Con Prague 2020: report

Historicky první Comic Con v České republice. Událost pro fanoušky sci-fi i fantasy. A také fotografická výzva i příjemný víkendový zážitek. Ať už chcete potkat slavné zahraniční herce nebo si poslechnout přednášky o svých oblíbených filmech a seriálech, rozhodně se na takové akci nenudíte. A pokud jste fotograf, nabízí se Vám rovnou několik možností, jak takovou akci pojmout!  

Meh.jpg

Moje zpověď

Cosplay fotografka Zdeňka Vrátná: líbivé pohledy nemají takovou sílu jako úsměv, vztek nebo pláč